مقالات

لیست مقالات : آموزش


معرفی کتاب: هنر شفاف اندیشیدن نوشته رولف دوبلی - ترجمه عادل فردوسی پور

18/01/1397    آموزش

کتاب هنر شفاف اندیشیدن ، کتابی است مفید برای سرمایه گذاران بازارهای مالی که عمدتا بر مبنای برداشتهای اشتباه ذهنی ، مسیر اشتباهی در بازار های مالی طی می کنند.

ادامه مطلب...

معرفی کتاب: اقتصاد به روایت دیگر

17/05/1396    آموزش

ویژگی این کتاب نسبت به آثار مشابه در زبان فارسی، آشنا کردن خوانندگان، از یک سو، با متفکران و نمایندگان مکاتبی است که کمتر مورد توجه بوده‌اند مانند توماس آکوئینی، کانتیون، ساموئل بیلی و باستیا، و از سوی دیگر، بازخوانی متفاوت اندیشه‌های مشاهیری مانند آدام اسمیت، مارکس و کینز است. این کتاب بیش از آن که تاریخ اندیشه اقتصادی به معنای مصطلح کلمه باشد، گزارش متفاوتی از اندیشه‌های متفاوت است تا با گشودن پنجره‌ای به افق‌های جدید، انگیزه‌ای فراهم آورد برای پژوهشگرانی که نمی‌خواهند تخته بند روایت‌های رسمی و رایج باشند.

ادامه مطلب...

معرفی کتاب: کافه وصال

12/03/1396    آموزش

کافه وصال (مدیریت نامتعارف بر پدیده‌های متعارف): افراد کمی بیشترین ارزش را ایجاد می‌کنند! در شرکت‏ های بحران ‏زده، افرادی که بتوانند کاری ثمربخش انجام دهند، انگشت‏ شمارند. این کتاب دارای نثری داستان گونه ی باشد و نتیجه مدیریت نامتعارف در شرکتی ورشکسته است که از بحران خارج شد.

ادامه مطلب...

معرفی کتاب: اقتصاد به زبان ساده

26/02/1396    آموزش

این کتاب تالیف دکتر شون فلین و ترجمه ی علی فروزفر است که با 5 بخش و بیست فصل در 450 صفحه توسط انتشارات مبلغان به چاپ رسیده است.

ادامه مطلب...

پرسش و پاسخ با مانیمکس؛ چرا قیمت مانیمکس برخی اوقات متفاوت است؟

26/02/1396    آموزش

با وجود موارد بالا، مانیمکس از ابتدای سال 2017 طرح  Price Match را اجرا می کند. در صورتی که همکاران عزیز صراف با شرایط قانونی مشابه مانیمکس، نرخ بهتر به صورت رسمی به شما پیشنهاد دادند، لطفا به مانیمکس اعلام کنید و از این مزیت استفاده نمایید.

ادامه مطلب...

معرفی کتاب : جنگ های ارزی نوشته جیمز ریکارد

16/02/1396    آموزش

جیمز ریکاردز از این جهت نویسنده ای مهم می باشد که 35 سال در بازار بورس نیویورک (خیابان وال استریت) کار کرده است. همچنین اشراف وی به مسائل مالی ایالات متحده سبب شد که در سپتامبر 2009 نمایندگان مجلس ایالات متحده از وی بخواهند تا در مورد خطرات الگوی مالی و بحران های آن و نیز بحران مالی سال 2008 نظرات خود را ارائه دهد. 

ادامه مطلب...

10 توصیه جدی صرافی مانیمکس برای فعالان اقتصادی ایرانی در استرالیا:

04/02/1396    آموزش

👌1- برای افتتاح حساب در بانک پس از ورود به استرالیا عجله نکنید.

ادامه مطلب...